Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 30 września 2016

To Øl - Roses are Brett

Roses are Brett z duńskiego browaru kontraktowego To Øl, uwarzone w belgijskim De Proef Brouwerij, to rustykalne Funky Red Saison z dodatkiem malin, chmielone na zimno czeskim Saaz oraz amerykańskim Citra. Zawartość alkoholu na poziomie 6% obj., w składzie woda, słód pilzneński, owies, cara red, melanoidynowy, Special B, chmiel, dzikie drożdże brettanomyces, maliny. Na ratebeer piwo oceniona na 94 punktów ogółem i 91 w stylu. Warka do 27/04/21.


Butelka 330ml, brak informacji o pełnym składzie i parametrach trunku na etykiecie, goły biały kapsel, krawatka. Gushing przy otwieraniu. Piana średnio i drobno pęcherzykowa, obfita, dość trwała i z ładnym lejsingiem. Barwa czerwono bursztynowa, opalizująca. Aromat wyraźnie malinowy, do tego kwaśne czerwone owoce, końska derka i cytrusy. W smaku kwaskowe, cierpkie, owocowe, tu malina również obecna, na finiszu stara skóra, deczko ziół i przypraw. Goryczka niska do średniej, lekko ściągająca, żywiczna. Wysycenie średnie, grube.


Fajny dziki saison, lekko kwaskowy za sprawą malin, choć bretty dają tu ten mniej przyjemny, "kuwetowo przepocony" aromat...
Cena: 4,69€

7,5+/10 pktZakupione w belgijskim sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
shop.to-ol.dkBrak komentarzy:

Prześlij komentarz