Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 17 września 2016

Nøgne Ø - Quadrupel Red Wine BA

Quadrupel Red Wine Barrel Aged z norweskiego Nøgne Ø, to Quadrupel leżakowany w dębowych beczkach po czerwonym winie. Parametry: 31° Plato, 15,5% alkoholu i goryczka 30 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, pszeniczny, cukier, chmiel i drożdże górnej fermentacji. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, na ratebeer ocenione na 99 punkty overall i 97 w stylu, co daje 16 miejsce w Top 50. Zabutelkowane 04/04/2013.


Butelka 330ml, etykieta czarna ze złotymi napisami i ramką, niepełny skład i pełne dane o parametrach trunku, firmowy kapsel. Piana sycząca, niska, nietrwała. Barwa ciemno brązowa, nieprzejrzysta. Aromat intensywnie beczkowy, słodowy, estrowy - jest tu i wanilia, i świeży kokos, i czerwone wino, i wiśnia w czekoladzie, i stara dębina, i likier karmelowy, i suszone owoce... Super. W smaku półsłodkie, lekko kwaskowe, likierowo wine. W posmakach czekolada, kawa, daktyle. Generalnie smakuje prawie tak dobrze, jak pachnie... prawie, bo całość psuje nieco zbyt wysoki alkohol, który mógłby się jeszcze ułożyć.Wysycenie średnie, treściwe i złożone w odbiorze.


Cudowny aromat, bogactwo doznań, złożoność smaku... Podejrzewam, że za jakieś 2 lata na leżaku byłby to ideał, póki co alkohol odrobinę burzy odbiór całości...
Cena: 6,55€

8,5/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be


Browar:
www.nogne-o.com


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz