Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 10 września 2016

Cantillon - Gueuze 100% Lambic Bio

Gueuze 100% Lambic Bio z belgijskiego Brasserie-Brouwerij Cantillon, to Gueuze o zawartości alkoholu na poziomie 5% obj., niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowane w butelkach. W składzie woda, 65% słodu jęczmiennego, 35% niesłodowanej pszenicy (oba z upraw ekologicznych), chmiel i dzikie drożdże spontanicznej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 99 punktów ogółem i 67 w stylu, co daje 27 miejsce w Top 50. Warka z 23/11/2015.


Zielona butelka 750ml, kremowo niebieska etykieta, korek, firmowy kapsel, skąpe informacje o składzie i parametrach trunku. Piana nieduża, sycząca, szybko opada do zera. Barwa złota, delikatnie opalizująca. Aromat kwaskowy, głównie niedojrzałe jasne winogrona, agrest, cytryna, skóra, końska derka, wilgotna piwnica, lekka kuweta. W smaku średnio kwaśne, cytrynowo winogronowe, mineralne, wręcz lekko słonawe, cierpkie, konkretnie dzikie w posmakach. Wysycenie średnie, rześkie.


Bardzo udane Gueuze, którego największą zaletą jest smak (przy nieco mniej porywającym aromacie) - kwaśność na średnim poziomie, całkiem wyraźne bretty, bardzo pijalne i idealne na pragnienie.
Cena: 6,00€

8+/10 pktZakupione w Belgii bezpośrednio w browarze.

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz