Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 25 sierpnia 2016

Trzech Kumpli - Starter

Starter z kontraktowego Trzech Kumpli - Browar Lotny, uwarzony w Browarze Jana, to American Easy Saison. Jest to jasne, lekkie, sesyjne, niefiltrowane i pasteryzowane piwo górnej fermentacji o ekstrakcie początkowym zaledwie na poziomie 8% wag., alkoholu 3,6% obj. i IBU "w sam raz". W składzie woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane, chmiel Cascade PL i amerykański Palisade, drożdże. Na ratebeer 58/33 punkty overall/style. Warka do 13.12.16.


Butelka 500ml, srebrny goły kapsel, (prawie) pełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Piana nieduża, drobna z licznymi grubymi pęcherzykami, szybko opada do firanki. Barwa słomkowa, opalizująca. W nikłym aromacie głównie cytryna i pszenica uzupełnione o delikatną przyprawowość. Smak wodnisty, wytrawny, lekko cytrusowy, lekko przyprawowy, delikatnie kwaskowy. Goryczka niska, ziołowa. Wysycenie średnie, mineralne w posmakach.


Ja rozumiem że sesyjność, że pijalność, że starter... Ale w sumie nie widzę różnicy w "normalnym Saison +--7% ABV" bezpośrednio przed konsumpcją wymieszanym w stosunki 1:1 z wodą sodową - otrzymalibyśmy dokładnie ten sam efekt - rozcieńczony aromat i rozwodnione piwo...
Cena: 6,99zł

6-/10 pkt

Zakupione w Kaliszu w E.Leclerc: www.e-leclerc.pl

Browar:
www.trzechkumpli.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz