Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 19 sierpnia 2016

Fabryka Piwa - Polizei

Polizei z browaru kontraktowego Fabryka Piwa, uwarzone w browarze restauracyjnym Restauracja Regionalna Marysia, to trunek w staroniemieckim stylu Gose (powstało wiele wieków temu w niemieckim Goslar). Jest to lekkie, kwaśno-słone, niefiltrowane i pasteryzowane piwo pszeniczne z dodatkiem kolendry, skórki słodkiej pomarańczy i chmielone amerykańskim chmielem Cascade. Piwo ma ekstrakt początkowy na poziomie 12% wag., alkohol 3,8% obj. i goryczkę tylko 20 IBU. W składzie poza ww składnikami oczywiście woda, słód pszeniczny, pilzneński, zakwaszający, płatki ryżowe, sól, drożdże górnej fermentacji Safbrew S-33. Na ratebeer oceny - 89 overall i 86 style.


Butelka 500ml, firmowy kapsel, pełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Piana nieduża, drobno i średnio pęcherzykowa, szybko opada do firanki, sporo CO2 wewnątrz w postaci bąbelek. Barwa słomkowa, opalizująca. W aromacie cytrynowo, czuć też kolendrę i skórkę pomarańczy, w tle nico perfumowane ice tea. W smaku lekka kwaskowość o cytrynowo lemonkowym profilu, wyraźna słoność, mineralność, kolendra... Goryczka nieduża, migdałowa. Wysycenie średnie, dość wodniste i orzeźwiające w odbiorze.


Całkiem sesyjne i pijalne Gose, choć wydaje mi się, że troszkę zbyt słone... no i te perfumy oraz ice tea...
Cena: 6,49zł

7/10 pkt


Zakupione w Kaliszu w TESCO: www.tesco.pl

Browar:
fabrykapiwa.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz