Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 16 sierpnia 2016

Harviestoun - Old Engine Oil

Old Engine Oil, ze szkockiego Harviestoun Brewery, to Old Ale (Black Ale według etykiety) o zawartości alkoholu na poziomie 6% obj. i goryczce 40 IBU. W składzie woda, słód pale, owies, angielski chmiel East Kent Goldings, Fuggles i amerykański Galena, drożdże. Na ratebeer 97 punktów ogółem i 94 w stylu, co daje 30 miejsce w Top 50! Termin przydatności to czerwiec 2017.


Butelka 330ml, ciemna etykieta, kontra, krawatka, firmowy kapsel, brak info o pełnym składzie i parametrach trunku. Piękna beżowa piana, obfita i trwała. Barwa ciemno brązowa z rubinowymi refleksami. W aromacie karmel, czekolada, cukier kandyzowany, likier waniliowy a także chmielowo ziołowe nuty, może odrobina siarki po ogrzaniu. W smaku półwytrawne, palone, czekoladowe, kawowe, karmelowe, rodzynkowe. Goryczka średnia do wysokiej, palono żywiczno tytoniowa. Wysycenie niskie, lekko szczypiące, półpełne i kremowe w odbiorze.


Bardzo przyjemny Old Ale, solidnie nachmielony i gładki jednocześnie. Nieco mniej się tu dzieje niż w wersjach leżakowanych w beczkach, ale i tak jest solidnie.
Cena: 11,50zł

8+/10 pkt

Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
harviestoun.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz