Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 31 sierpnia 2016

White Pony - My Darkest Side Of Mind (Calvados BA)

My Darkest Side Of Mind (Calvados Barrel Aged) z włoskiego White Pony Microbirrificio, wydany w serii Oak Aged Series a uwarzony w belgijskim brew pubie 't Gaverhopke, to Imperial Stout, 6-8 miesięcy leżakowany w dębowych beczkach po francuskim winiaku Calvados (destylat z cydru). Zawartość alkoholu dochodzi tu do 11% obj., goryczka 46 IBU. W składzie mamy wodę, słód jęczmienny, cukier, chmiel i drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer dopiero kilka ocen. Data przydatności do spożycia to 25/07/2020 roku.


Buteleczka bączek 330ml, czarny kapsel, niepełne informacje na etykiecie o składzie i parametrach trunku. Piana ładna, jasno brązowa, dość trwała i z lajsingiem. Barwa czarna, nieprzejrzysta. W aromacie sporo gorzkiej czekolady, likieru kawowego, borówki amerykańskiej, winiaku i wanilii. Smak podobny, jest dość słodko, czekoladowo, wyraźne nuty palone, karmelowe, waniliowe, do tego jeżyna, wiśnia. Alkohol spory, bourbonowo calvadosowy, stara beczka, drewno w posmakach. Goryczka średnia do niskiej, tytoniowa, wysycenie niskie do średniego. W odczuciu delikatnie wyklejające, treściwe, nie gęste ale pełne...


Gładki RIS z dużym wpływem beczki po Calvados, która dodała odrobinę kwaskowatości ciemnych owoców, stare drewno i wanilię do klasycznych czekoladowo kawowo palonych smaków stoutu.
Cena: 5,27
 
8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.whiteponymicrobrewery.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz