Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 30 sierpnia 2016

Fantôme - Dark White

Dark White z belgijskiego regionalnego Brasserie Fantôme to Belgian Ale (tudzież Farmhouse Ale) - jasne, lekkie, sesyjne piwo górnej fermentacji warzone z dodatkiem czarnego pieprzu. Alkohol na poziomie 4,7% obj., piwo niefiltrowane, refermentowane w butelkach. Skład: woda, słód, chmiel, drożdże, cukier i przyprawy. Na ratebeer 92/97 punkty overall/style przy ponad 420 głosach.


Zielona butelka "szampanówka" o pojemności 750ml z zielonym kapslem, pod którym dodatkowo znajduje się korek, skromną biało siwo czarną etykietą z malowanym "duszkiem", z kontrą, z lakonicznymi danymi o składzie i parametrach zawartości. Pana duża, dość gruba, szybko opada do chmurki. Barwa pomarańczowa, mętna. Aromat dośc słodki i funky - dojrzałe pomarańcze, morele, siano, pieprz... W smaku lekko kwaskowy, lekko słodki, do tego co w zapachu dochodzi brzoskwinia, czerwona porzeczka, zatęchła słoma... Goryczka niska, przyprawowa. Wysycenie średnie, grube, półpełne i mdłe w odbiorze, lekko rozgrzewający pieprz na finiszu, który sprawia wrażenie podwyższonej alkoholowości.


Reasumując piwo nie jest złe, brakuje mu tylko rześkości, świeżości, a co za tym idzie większej pijalności. Po kilkunastu łykach zwyczajnie męczy...
Cena: 6,20€

7-/10 pkt






Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.fantome.be
www.facebook.com/BrasserieFantome


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz