Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 12 kwietnia 2016

Pinta - Kwas Epsilon

Kwas Epsilon z browaru kontraktowego Pinta uwarzony został w Browarze na Jurze i jest to jasny, niefiltrowany i pasteryzowany Double India Sour o ekstrakcie początkowym 18% wag., alkoholu na poziomie 6% obj. i goryczce 50 IBU. W składzie mamy wodę, słody Weyermann: pale ale, wiedeński, pszeniczny jasny, amerykańskie chmiele Citra, Mosaic, Warrior, Cascade, ekstrakt chmielowy z odmiany Columbus, blend bakterii L.plantarum, L.brevis i L.delbrueckii oraz drożdże Fermentis Safale US-05. Na ratebeer 98 punktów ogółem i 98 w stylu.


Butelka 500ml, firmowy kapsel, pełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Piana dość obfita, gęsta, średnio trwała. Barwa żółto brunatna, mocno mętna. Aromat kwaśny, cytrynowy, cytrusowy, kiszona kapusta i delikatny mokry karton. Generalnie całkiem ok. W smaku kwaśno, cytrusowo, przyprawowo. Od razu uderza gęsta, oleista faktura piwa, które autentycznie przypomina kisiel (taki kisiel do picia - "słodka chwila" czy coś tego typu). Po uderzeniu limonki i wody z kiszonej kapusty pojawia się też słodycz w typie melona oraz czerwony pieprz. Goryczka niska, ogórkowa, uzupełniając paletę doznań. Nagazowanie niskie.


Piwo pełne smaku i aromatu, ale jednocześnie delikatne, kwaskowe, kwiatowe, pije się to po prostu świetnie. 

Cena: 7,00zł

8+/10 pkt






Zakupione na Warszawskim Festiwalu Piwa 2016: warszawskifestiwalpiwa.pl

Browar:
www.browarpinta.pl



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz