Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 27 marca 2016

Kapittel Watou Tripel Abt

Kapittel Watou Tripel Abt to mocne jasne piwo górnej fermentacji w stylu Abbey Tripel, warzone przez belgijski komercyjny Brouwerij Van Eecke. Piwo ma alkohol na poziomie 10% obj., 19º Plato, chmielone dwoma rodzajami chmieli, oczywiście refermentowane w butelkach, niefiltrowane i niepasteryzowane. Na ratebeer ocenione na 88 punktów ogółem i maksymalne 90 w stylu. Trunek może być leżakowany do 20 lat!


Butelka 330ml, żółto brązowa etykieta i krawatka, pomarańczowy goły kapsel, niepełne dane o parametrach i składzie zawartości. Piana obfita, po chwili opada jednak do obrączki. Barwa ciemno złota, mętna z drobinkami drożdżowymi. Aromat klasycznie estrowy i fenolowy, z dominującą brzoskwinią, jasnym winogronem, czerwonym pieprzem i żelazistym angielskim chmielem. W smaku słodko, głównie kandyzowane owoce, rodzynki, kwiaty akacji, likier morelowy. Goryczka średnia do niskiej, pikantna, podbijana lekko rozpuszczalnikowym alkoholem. Cierpkie w posmaku, pozostawia uczucie "drętwego języka". Wysokie, drobne nagazowanie.


Ot przeciętny, mocny tripel z Belgii ze słabo ukrytym alkoholem. Nic nadzwyczajnego, a mimo to jednak fajnie się go pije...

Cena: 7,00zł

7-/10 pkt





Zakupione w sklepie online: http://piwa-regionalne.com.pl

Browar:


  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz