Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 17 stycznia 2016

Weyerbacher - Blithering Idiot

Blithering Idiot z amerykańskiego Weyerbacher Brewing Co. to mocny Barley Wine - górnofermentacyjne, treściwe wino jęczmienne, warzone na wzór angielski, o zawartości alkoholu na poziomie aż 11,1% obj., 26,2º Plato i 34 IBU. Piwo chmielone trzema odmianami europejskich chmieli: Norhern Brewer, Perle oraz Hallertuaer. 95 i 78 punktów na ratebeer na ponad 1300 oceniających użytkowników :)


Buteleczka o pojemności 355ml (12 fl. oz.), ciekawa etykieta z namalowanym błaznem, krawatka, kolorowy kapsel, skąpe informacje o składzie i parametrach zawartości. Piana drobna, sycząca, szybko znika do postrzępionej firankia. Barwa mahoniowo rubinowa, opalizująca. Aromat nie jest zbyt intensywny, zdominowany oczywiście przez słody - karmel, likier, syrop klonowy, suszone owoce. W smaku półsłodko, likierowo, powtarzają się motywy z zapachu z dominującymi rodzynkami, miodem spadziowym, karmelem, wanilią i burbonem. Goryczka niska, alkoholowo przyprawowa. Nagazowanie niskie do średniego (jak na styl), dość pełne, wyklejające odczucie w ustach. Słabo ukryty alkohol, który wyraźnie rozgrzewa i dominuje w posmaku.


Tylko dobry angielski Barley Wine z amerykańskiego browaru kraftowego z odrobinę nieułożonym alkoholem i dość ubogim aromatem. Niestety w przypadku takiego stylu to zdecydowanie za mało!
Cena: 24,80zł

7/10pkt






Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:
www.weyerbacher.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz