Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 3 października 2015

Kingpin - Shaman

Shaman z kontraktowego browaru Kingpin to uwarzone w Browarze Zarzecze sesyjne APA, a w zasadzie Red Summer Ale z dodatkiem owoców dzikiej róży i kwiatów hibiskusa. Piwo ma zawartość alkoholu na poziomie 4,5% obj., ekstrakt 10,5% wag. (IBU nie podane). Do chmielenia użyto amerykańskiego Simcoe, Centennial, Willamette, Cascade oraz Citry, a w zasypie poza słodami jęczmiennymi (pale ale, cara blond, cara ruby, arome) jest też słód żytni, pszeniczny jasny jak i palony jęczmień. Niefiltrowane, pasteryzowane.


Butelka 500ml, charakterystyczna stylistyka ze stworkiem w tle na czerwonej etykiecie, pełne dane o składzie i parametrach (poza goryczką), kapsel czarny z białym logo browaru. Mimo, że po odkapslowaniu żwawo podnosi się ku górze, to po przelaniu do szkła mizerna piana szybko znika niemalże do zera. Barwa bursztynowo czerwona, opalizująca. W aromacie czerwone owoce, troszkę cytrusów i wyraźna dzika róża, hibiskus, herbata owocowa - fajny... Smak niestety słabszy - jest wytrawnie i wodniście (żeby nie powiedzieć pusto). Wrażenie braku podstawy słodowej potęguje dość wysoka i zalegająca goryczka, mimo że o przyjemnym herbaciano-grejpfrutowym profilu. Wysokie do średniego nagazowanie.


Tym razem dodatki nie do końca trafione. Ponadto mizerna podstawa słodowa, przegazowanie i zalegająca herbaciana goryczka sprawiają, że trudno dopić zdawałoby się bardzo sesyjne piwo...
Cena: 7,55zł

6/10 pkt






Zakupione w sklepie piwa-regionalne.com.pl

Browar:
www.facebook.com/browarkingpin



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz