Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 4 października 2015

AleBrowar - King of Hop

King of Hop z AleBrowaru, to American Pale Ale uwarzone w Browarze Gościszewo. Jest to jasne, lekkie, mocno nachmielone amerykańskimi odmianami (Amarillo, Centennial, Mosaic) piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane i niefiltrowane. Poza chmielem i suchymi drożdżami górnej fermentacji US-05 w składzie są słody: pale ale, pszeniczny, wiedeński, Carapils oraz zakwaszający. Piwo ma ekstrakt na poziomie 12 BLG, alkohol 5% obj. oraz goryczkę 45 IBU. Na ratebeer 91/95 overall/style.


Butelka 500ml, fajna etykieta na folii naklejonej dookoła butelki, pełne info o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel. Piana bardzo obfita, ze sporą ilością dużych pękających oczek, mydlana. Barwa złota, zmętniona, piwo mocno "pracuje" w szkle (co wskazuje na wysokie nagazowanie). Aromat cytrusowo żywiczny, uzupełniony o trawę i nieco mdłego melona (i odrobinę gotowanych warzyw). W smaku wytrawne, od razu na starcie uderza wysoka goryczka, która długo się utrzymuje, przykrywa owocowość i słodowość, jest po prostu męcząca. Wodniste w odczuciu ze zbyt wysokim, grubym nagazowaniem.



Jak widać nie zawsze wysokie notowania na ratebeer mają odzwierciedlenie w praktyce. Możliwe, że trafiłem na gorszą warkę, ale King of Hop jest co najwyżej średnio udanym APA.

Cena: 8,10zł

6+/10 pkt






Zakupione w sklepie piwa-regionalne.com.pl

Browary:
www.alebrowar.pl
www.facebook.com/AleBrowar





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz