Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 22 września 2015

Raduga - Nosferatu 2015

Nosferatu z browaru kontraktowego Raduga, uwarzone już w Browarze Zodiak (nie jak pierwsze warki w Witnicy), to Black IPA - ciemne piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i pasteryzowane, o zawartości alkoholu na poziomie 5,7% obj, 14,1° Plato i goryczce 60 IBU, chmielone amerykańskim chmielem Cascade, Centennial, Mosaic, Simcoe, Warrior i niemieckim Magnum. W składzie mamy słody jęczmienne i pszeniczne oraz suche drożdże US-05.


Butelka 500ml, etykieta nawiązująca do kultowego horroru niemieckiego "Nosferatu - symfonia grozy" z 1922 roku ("Nosferatu, eine Symphonie des Grauens"), pełne dane o składzie i parametrach trunku, czarny goły kapsel. Piana obfita, zbita, drobna i średnio pęcherzykowa, ładnie oblepia szkło. Barwa prawie czarna z rubinowymi przebłyskami. Aromat dość intensywny, głównie chmielowy, dominują cytrusy, na dalszym planie żywica i w tle palone słody (czekolada + kawa espresso) i ciemne owoce. W smaku bardziej w wytrawną stronę, słodycz tylko lekko zaznaczona, są iglaki, jest cytryna, deserowa czekolada, likier kawowy i jeżyny. Goryczkowa kontra średnio wysoka i dość długo pozostająca, całkiem przyjemna, grejpfrutowo-świerkowo-palona. W afterteasie prażone ziarno. Nagazowanie drobne, niskie do średniego, poniżej półpełnego odczucie w ustach.


Kolejne udane piwo z Radugi. Ciemne IPA z wyraźnym amerykańskim chmieleniem, nie za słodkie, nie zbyt palone, dość sesyjne i intensywnie pachnące nowofalowymi chmielami uzupełnionymi o palone słody. Bez wad, ze świetną pianą i barwą.
Cena: 7,50zł

8/10 pkt





Zakupione w sklepie online: www.piwonia.piwazdusza.pl



Browar:
browarraduga.pl
www.facebook.com/BrowarRaduga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz