Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 25 lipca 2015

Profesja - Młynarz

Młynarz z wrocławskiego Browaru Profesja, to pszeniczniak w stylu American Wheat Ale o alkoholu na poziomie 4,3% obj., ekstrakcie 12,5° Plato i goryczce 47 IBU. Trunek niefiltrowany, niepasteryzowany, chmielony amerykańskimi chmielami Simcoe, Citra, Amarillo, Centennial i angielskim East Kent Golding. W składzie mamy słód pszeniczny, pilzneński, caramel pils oraz płynne, bardzo szybko fermentujące drożdże WLP090 San Diego Super. Na ratebeer 88/98 overall/style.



Butelka 500ml, charakterystyczne krasnale na etykiecie, pełne dane o składzie i parametrach piwa, czarny kapsel. Po przelaniu tworzy się wysoka, średnio i grubo pęcherzykowa piana. Barwa pomarańczowo błotnista, mętna. Aromat zdominowany przez amerykańskie chmiele, są żywiczne i cytrusowe nuty a w tle lekka pszeniczna słodowość. W smaku dość wytrawne, prym znów wiodą iglaki i kwaskowa cytryna przełamana słodkawymi melonaidynami w postaci świeżego chleba. Goryczka całkiem spora jak na piwo pszeniczne, chociaż króciutka, grejpfrutowa. Wysycenie średnie, orzeźwiające, lekkie.


Świetna próba w wykonaniu nowego, debiutującego w tym roku browaru. Po raz kolejny potwierdza się teza, że amerykańskie chmiele w połączeniu z niemalże każdym rodzajem piwa, które oczywiście nie ma wady samo w sobie, to klucz do sukcesu!
Cena: 8,40zł

8-/10 pkt





Zakupione
w Kaliszu w Banku Piwnym: www.bankpiwny.pl

Browar:
browarprofesja.pl



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz