Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 14 października 2018

Jan Olbracht - Imperial Porter

Imperial Porter z browaru Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy, to niefiltrowane, pasteryzowane, ciemne piwo dolnej fermentacji w stylu Imperial Baltic Porter. Trunek o zawartości alkoholu na poziomie 9,5% obj. i ekstrakcie 24% wag., w składzie: woda, słód pilzneński, wiedeński, monachijski, carahell, barwiący, granulaty chmielowe Oktawia i Lubelski oraz drożdże W34/70. Na ratebeer 89/64 punktów. Warka do 01/03/19.


Butelka 330ml, ciemna etykieta z pełnymi danymi o składzie i parametrach zawartości (poza IBU), popielata koszulka na czarnym kapslu. Piana sycząca, szybko znika, barwa ciemnobrązowa, prawie czarna. W aromacie na równi mleczna czekolada, kawa zbożowa i pumpernikiel. W smaku podobnie, półsłodkie, tostowe, nieco popiołowe, z tytoniową, średnią goryczką i lekkim maślanym posmakiem. Niskie wysycenie, półpełne, lepkie w odbiorze, z rozgrzewającym finiszem.


Ogólnie średniak...

Cena: 11,49zł

6,5/10 pkt






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz