Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 3 sierpnia 2017

Solipiwko - Baltic Abyss

Baltic Abyss to uwarzony w Browarze Zarzecze, przez kontraktowy browar Solipiwko, Imperialny Porter Bałtycki Whisky Barrel Aged - leżakowany w beczkach po whisky. Jest to ciemne, mocne piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i pasteryzowane, o zawartości alkoholu na poziomie 10,3% obj, 24,5° Plato i goryczce 1/3 skali, chmielone niemieckim Magnum i Mittelfruh. W zasypie mamy słód pilzneński, caramunich, carabohemian, słody czekoladowe, suche drożdże górnej fermentacji Safbrew US-05. Na ratebeer 97 punkty overall i 92 style, co daje miejsce w Top 50 w kategorii Baltic Porter. Warka do 13/02/2018.


Butelka 330ml, kartonik, ciemna etykieta, pełne dane o składzie i parametrach trunku, czarny goły kapsel. Piana niska, sycząca, szybko znika. Barwa ciemno brązowa. W aromacie jest trochę wanilii, trochę opiekanych wiórków kokosowych, czekolada, kawa zbożowa, karmel, whisky... Przyjemnie. W smaku analogicznie, dość słodko, dochodzi pumpernikiel i espresso. Goryczka palona, niska do średniej. Średnio wysycone (troszkę za mocno), lekko popiołowe, dość rzadkie, przyjemnie rozgrzewające w odbiorze.


Takie Portery Bałtyckie to ja rozumiem! Intensywnie, waniliowo, czekoladowo... Może nieco mało ciała jak na ten baling, ale ogólnie najsssss.
Cena: 17,20zł

8+/10 pkt


Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
browarsolipiwko.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz