Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 21 lipca 2017

Alvinne - Wild West Blackthorn Edition 2016

Wild West Blackthorn Edition 2016 z serii Alvinne Oak Collection, uwarzone w belgijskim Brouwerij Alvinne, to Blond Sour Ale na dzikich drożdżach Morpheus, przez 6 miesięcy leżakowane w beczkach po czerwonym winie Bordeaux z dodatkiem śliw tarnina (Prunus spinosa). Piwo zawiera 6% obj. alkoholu. W składzie woda, słód jęczmienny, chmiel z własnych plantacji browaru, drożdże, tarnina. Na ratebeer ocenione na 96 punkty ogółem i 78 w stylu. Data przydatności do lutego 2022.


Buteleczka 330ml, skromna etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach zawartości, złoty goły kapsel. Praktycznie brak piany. Barwa różowo pomarańczowa, mętna, z pływającymi kawałkami drożdży(?). W aromacie kwaśne czerwone owoce, ciemne wytrawne wino, stara beczka, drewno... Smak intensywnie kwaśny, octowy, cytrynowy, winny, taniczny, lekko cierpki. Niskie do średniego wysycenie, orzeźwiające w odbiorze.


Bardzo intensywne piwo - kwas, beczka, cierpkość tarniny, wszystko to sprawia, że piwo robi wrażenie, choć nieco cierpi na tym balans.
Cena: 5,75€

7,5/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.alvinne.be

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz