Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 27 lipca 2017

Rockmill - Maverick

Maverick z Browaru Rockmill, uwarzone w Bytów Browar Kaszubski, to American Pale Ale chmielone amerykańskimi chmielami Citra, Mosaic oraz Simcoe, warzone z dodatkiem laktozy oraz soku ze świeżych cytryn. Jest to jasne, niefiltrowane i niepasteryzowane piwo górnej fermentacji o ekstrakcie początkowym na poziomie 12,5% wag., alkoholu 4,7% obj. i goryczce 2 na 6. Poza ww dodatkami w składzie: woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, płatki pszenne, chmiel, drożdże. Na ratebeer aż 97/99 punkty overall/style, co daje miejsce w Top 50. Warka do 14/11/17.


Butelka 500ml, czarny goły kapsel, niepełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Piana średnia, szybko opada do firanki. Barwa brudnego złota, lekko mętna. W aromacie intensywne cytrusy, głównie cytryna, białe owoce, nafta. W smaku dość wytrawne, cytrusowe, melonowe, lekko jogurtowe, lekko kwaskowe, soczyste. Goryczka średnia, grejpfrutowo żywiczna. Niskie do średniego wysycenie, dość pełne jak na APA.


Kolejne bardzo dobre piwo z Rokmilla! Piękny zapach, niezła pijalność, fajne.
Cena: 10,00zł

8-/10 pkt


Prezent od Tomasz S.

Browar:
www.rockmill.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz