Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 18 lipca 2017

Bytów - Donald T.

Donald T. to Smoked Russian Imperial Stout z Bytów Browar Kaszubski. W składzie woda, słód pilzneński, słód wędzony bestmalz, słód monachijski, słód abbey, słód wędzony dębem, słód special B, słód best black malt extra, słód karmelowy, jęczmień palony, płatki owsiane, polski chmiel Iunga, drożdże górnej fermentacji US-05. Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, o ekstrakcie początkowym 25% wag., alkoholu na poziomie 9,5% obj. i goryczce 4/6. Na ratebeer 95/50 punktów. Warka do 01/02/2019.


Butelka 500ml, firmowy kapsel, pełne info o składzie i parametrach trunku na żółtej etykiecie. Piana drobna, dość obfita i trwała. Barwa czarna z brązowymi refleksami. W zapachu wyraźna, oscypkowo ogniskowa wędzonka, mleczna czekolada, karmel i kawa zbożowa. Smak słodki, cukrowy, tu także wędzonka na pierwszym planie, do tego trochę czekolady, kawy (raczej lura niż espresso) i paloności. Wysoka, długa i nieprzyjemna goryczka w kontrze nie daje jednak rady cukrowej słodyczy. Niskie do średniego wysycenie, wodnista faktura, w miarę ułożony alkohol.


RIS ok, choć przeszkadza brak ciała, cukrowość, nieprzyjemna goryczka i psująca odbiór całości wszędobylska wędzonka.
Cena: 15,90zł

6/10 pkt


Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
browarbytow.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz