Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 22 czerwca 2017

Alvinne - Wild West Sauternes Edition

Wild West Sauternes Edition z serii Alvinne Oak Collection, uwarzone w belgijskim Brouwerij Alvinne, to Blond Sour Ale na dzikich drożdżach Morpheus, przez 6 miesięcy leżakowane w beczkach po francuskim, słodkim, białym winie Sauternes. Piwo zawiera 6% obj. alkoholu. W składzie woda, słód jęczmienny, chmiel z własnych plantacji browaru, drożdże. Na ratebeer ocenione na 94 punkty ogółem i 69 w stylu. Data przydatności do grudnia 2021.


Buteleczka 330ml, skromna etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach zawartości, złoty goły kapsel. Piana niska, szybko znika do zera. Barwa złota, klarowna. W aromacie ewidentnie białe wino, jasne winogrona, cytryna, stara beczka... W smaku dość kwaśne, rześkie, lekko cierpkie, tu również białe wino, białe porzeczki, agrest, winogrono, cytryna, ocet jabłkowy, jest też w posmaku jakaś słodycz (może od białego wina, nieco kojarząca się z wanilią, dębiną), jakaś kwiatowość, stare drewno. Wysycenie niskie do średniego, drobniutkie.


Bardzo delikatne, wykwintne w odbiorze piwo, prezentujące wysoki poziom jak każde z serii Wild West...
Cena: 3,79€

8/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.alvinne.be

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz