Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 21 czerwca 2017

Siren - Squealer

Squealer z angielskiego browaru Siren, to Brettanomyces Raspberry Sour, czyli Sour/Wild Ale z dodatkiem malin, fermentowane dzikimi drożdżami, chmielone na zimno amerykańskim Amarillo, Simcoe oraz Citra. Piwo ma 6,5% alkoholu, w składzie, poza ww dodatkami, jest: woda, słód jęczmienny, pszenica, owies, chmiel, maliny, drożdże Brettanomyces. Na ratebeer 90/49 overal/style. Warka do 01/12/2017.


Butelka 330ml, różowo biała etykieta, niepełne dane o składzie i parametrach trunku na kontrze, firmowy kapsel. Lekki gushing przy otwieraniu. Niewielka, sycząca piana, szybko opadająca do zera. Barwa złota, brzydkie pływające farfocle. W aromacie trochę rozmrożonych malin czy truskawek, trochę cytrusów, lekka skóra i w sumie tyle. W smaku lekko kwaskowe, lekko cierpkie, lekko malinowe, lekko funky na finiszu. Goryczka niska, taniczna, średnie do wysokiego wysycenie, pijalne.


W zapachu i smaku taki dość delikatny Sour Ale, trochę mało ogólnie czuć bretty, za to wygląd praktycznie nie do przyjęcia, jak sok z pływającymi płatkami błyskawicznymi.
Cena: 2,64€

7-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.sirencraftbrew.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz