Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 16 czerwca 2017

Miłosław - Sosnowe APA

Miłosław Sosnowe APA z wielkopolskiego Browaru Fortuna w Miłosławiu, to American Pale Ale warzone z dodatkiem pędów sosny i wydane w serii Miłosław warzy śmiało. Piwo o zawartości alkoholu na poziomie 4,8% obj., ekstrakcie 12% wag. i goryczce 37 IBU. W składzie woda, słód pilzneński, monachijski, karmelowy, pszeniczny, amerykański chmiel Simcoe, Chinook, Cascade, Citra oraz niemiecki Herkules, pędy sosny, drożdże górnej fermentacji US-05. Na ratebeer 62 punktów ogółem i 57 w stylu. Warka do 03/02/18.


Butelka półlitrowa, dedykowany kapsel, krawatka, pełne dane o składzie i parametrach. Piana średnia, szybko opada do pierzynki. Barwa złota, opalizująca. Aromat średnio intensywny, troszkę iglaków, żywicy, delikatny cytrus, słód (charakterystyczny pilzneński - lagerowy). W smaku dość wytrawne, lekko cierpkie, podobnie jak w zapachu nieco cytryny, sosny, słodu pilzneńskiego. Goryczka średnia, żywiczno trawiasta. Niskie do średniego wysycenie, dość wodniste w odbiorze.


Poprawne, nieco "rozwodnione" APA, ot dobre na zaspokojenie pragnienia, aczkolwiek uwzględniając stosunek jakość/cena - nieźle.
Cena: 3,49zł (plus ewentualnie 0,50zł kaucja)

6,5+/10 pkt

Zakupione w Kaliszu w www.bankpiwny.pl

Browar:
www.browarfortuna.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz