Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 6 czerwca 2017

Port Brewing - Santas Little Helper Bourbon Barrel Aged

Santa's Little Helper Bourbon Barrel Aged, z amerykańskiego Port Brewing Co, to Barrel-Aged Imperial Stout, czyli Santa's Little Helper leżakowane w dębowych beczkach po Bourbonie i wydawane w okresie Bożego Narodzenia. Alkohol na poziomie 12% obj., ekstrakt 22,01° Plato, goryczka 70 IBU (chmielone niemieckim Magnum i amerykańskim Centennial). Na ratebeer 98 punktów ogółem i 80 w stylu.


Butelka 375ml, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości, korek owinięty drucikiem. Piana obfita, drobna i dość trwała, barwa czarna, nieprzejrzysta. W zapachu piękna wanilia, kokos, lody czekoladowe, drewno... W smaku sporo słodyczy, głównie praliny, ciasto murzynek, kakao, karmel, wanilia, cappuccino... Goryczka palona, średnia, dość mocny bourbonowy alkohol w posmaku, niskie wysycenie, niezbyt tęgie ciało.


Bardzo dobre, intensywne piwo, wyraźnie wyczuwalne nuty beczki, bourbonu i ciemnych słodów, świetny balans słodyczy - paloności - goryczki. Może nieco brakło gęstości i ułożenia procentów - zapewne warto wrzucić rok na leżak i mamy sztosa ;)
Cena: 14,87€

8,5/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie www.beergium.com

Browar:
portbrewing.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz