Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 20 czerwca 2017

Schelde Brouwerij - 'n Toeback

’n Toeback to mocne, jasne piwo w stylu Belgian Golden Strong Ale, warzone przez belgijski Schelde Brouwerij. Piwo ma alkohol na poziomie 9% obj., jest refermentowane w butelkach, niefiltrowane i niepasteryzowane. W składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 74 punktów ogółem i 60 w stylu. Warka z datą do grudnia 2017.


Butelka 330ml, skromna etykieta, firmowy kapsel, niepełne dane o parametrach i składzie zawartości. Piana bardzo obfita, średnio oczkowa, trwała. Barwa złota, opalizująca. Aromat delikatny, głównie estrowy - brzoskwinie, białe winogrona, morele i słód pilzneński. W smaku dość słodkie, ponownie słód pilzneński (kojarzący się z lagerem), kandyzowane owoce, dojrzałe winogrono, miód, przyprawy, siano. Goryczka niska do średniej, ziołowa. Wysycenie średnie, drobne, praktycznie nie czuć alkoholu, bardzo pijalne.


Niby zwyczajne, jasne, mocne belgijskie piwo, ale jakże pięknie schowane te 9%... Taka nieco uboższa wersja Duvela.
Cena: 2,46€

7/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online belgiuminabox.com

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz