Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 7 czerwca 2017

De Dolle - Lichtervelds Blond

Lichtervelds Blond to mocne, jasne piwo w stylu Belgian Strong Ale, warzone przez belgijski De Dolle Brouwers. Piwo ma alkohol na poziomie 9% obj., jest refermentowane w butelkach, niefiltrowane i niepasteryzowane. W składzie woda, słód jęczmienny, cukier, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 96 punktów ogółem i tyle samo w stylu. Zabutelkowane w 2016 roku z datą do 2018.


Butelka 330ml, malowana etykieta, krawatka, biały kapsel, niepełne dane o parametrach i składzie zawartości. Piana bardzo obfita, średnio oczkowa, trwała. Barwa słomkowa, mętna - wygląda jak porządny pszeniczniak. W nikłym aromacie głównie nuty zbożowe, miodowe, troszkę brzoskwiń i siana w tle. Nie zachwyca... Smak półsłodki, podobnie jak w zapachu jakieś biszkopty czy ogólnie białe pieczywo, siano, jasne winogrona, miód lipowy. Goryczka średnia do niskiej, pikantna. Wysycenie średnie, dość wodniste, lekko rozgrzewające i szorstkie w odbiorze.


Ani to piwo codzienne (w końcu 9% alko), ani piwo deserowe. Zapach mizerny, smak niby całkiem przyjemny, ogólnie jednak wypada najsłabiej z degustowanej oferty De Dolle...
Cena: 2,47€

7-/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie online belgiuminabox.com

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz