Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 6 czerwca 2017

La Trappe - Isid'or

Isid’or to Belgian Ale w trappistowskim wydaniu z holenderskiego De Koningshoeven. Trunek swą nazwę zawdzięcza bratu Izydorowi, który był pierwszym piwowarem bractwa Koningshoeven. Uwarzono je po raz pierwszy w 2009 roku, z okazji 125 rocznicy powstania browaru po czym na stałe trafiło do oferty. Parametry - 7,5% obj. alkoholu, ekstrakt 17,2° Plato, goryczka 27 IBU. W składzie: woda, słód pale, karmelowy, pszeniczny, syrop glukozowy, niemiecki chmiel Perle, drożdże górnej fermentacji. Piwo refermentowane w butelkach. Na ratebeer ocenione na 93 punkty ogółem i 98 w stylu. Warka do sierpnia 2019.


Grawerowana butelka 330ml, niepełne info o składzie i parametrach na kontrze, dedykowany kapsel, logo Authentic Trappist Product. Piana obfita, średnio trwała, bursztynowa, klarowna barwa. W zapachu tradycyjne zborze, brzoskwinie, suszone morele, troszkę ziół. W smaku półsłodkie, lekko kwaskowe, głównie kandyzowane i suszone jasne owoce, pszenica, guma balonowa, przyprawy. Goryczka średnia, pikantna, lekka cierpkość na finiszu, średnie wysycenie, drobne, lekko oleiste w odbiorze a przy tym dość pijalne.


Pozytywne zaskoczenie to najtrafniejsze podsumowanie, podobne do Spencer - Trappist Ale ;)
Cena: 2,07€

7,5/10 pkt


Zakupione w belgijskim belgiuminabox.com

Browar:
www.latrappetrappist.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz