Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 16 czerwca 2017

Brokreacja - The Gravedigger Oak Wood Chips

The Gravedigger Oak Wood Chips z browaru kontraktowego Brokreacja uwarzony został w Szczyrzyckim Browarze Restauracja Regionalna "Marysia" i jest to Russian Imperial Stout, leżakowany z płatkami dębowymi, o ekstrakcie początkowym 24% wag., alkoholu na poziomie 10,3% obj. i goryczce 100 IBU. W składzie woda, słody: pale ale, monachijski typ II, czekoladowy żytni, czekoladowy pszeniczny, carafa special typ III, amerykański chmiel Warrior oraz drożdże górnej fermentacji Safale US-05. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane. Na ratebeer 86/30 punkty. Warka do 22/11/2017.


Butelka 330ml, firmowy kapsel, pełne info o składzie i parametrach na kontrze. Spora, beżowa, drobna piana, całkiem trwała. Barwa czarna, nieprzejrzysta, z brązowym refleksem na spodzie. Aromat przyjemny, głównie gorzka czekolada, nuty palone, kawowe, do tego w tle wanilia i drewno. W smaku wytrawne, mocno palone, ze sporą ilością kakao, likieru czekoladowego, trufli. Goryczka bardzo wysoka, popiołowo palona, ściągająca. Niskie wysycenie,  niezwykle gładkie, aksamitne w odbiorze.


Wszystko fajnie, przyjemny zapach i aksamitna faktura, ale nieco lepiej mógłby ułożyć się alkohol, podobnie też do podstawy brak gęstości i słodyczy...
Cena: 16,49zł

7+/10 pkt

Zakupione w sklepie www.sklep.piwaswiata.com

Browar:
brokreacja.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz