Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 1 czerwca 2017

Founders - Imperial Stout

Founders Imperial Stout z amerykańskiego Founders Brewing Company, to Imperial Stout o zawartości alkoholu na poziomie 10,5% obj. i goryczce 75 IBU. W składzie: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, palony jęczmień, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer piwo ocenione na maksymalne 100 punktów ogółem i 98 w stylu. Data przydatności do 01/10/2018.


Grawerowana butelka 355ml, brązowa etykieta z niepełnym info o parametrach i składzie piwa, firmowy kapsel. Piana brązowa, obfita, drobna i trwała. Kolor czarny jak smoła, nieprzejrzysty. W zapachu głównie intensywne nuty palone, kawowe, truflowe i toffi. W smaku słodkie, gładkie, są praliny, kakao, karmelki, kawa, jest likier karmelowy a w kontrze tytoniowo palona, dość wysoka i długa goryczka. Wysycenie nieco powyżej niskiego, w odbiorze dość gęste, oleiste, lekko wyklejające, z mocno rozgrzewającym alkoholem.


Bardzo intensywny, wręcz agresywny w odbiorze RIS, aczkolwiek z miękką, aksamitną fakturą. Chyba najbardziej przypomina mi pierwsze, najlepsze warki Black z Mikkellera...
Cena: 5,09€

9-/10 pkt

Zakupione w duńskim sklepie boxbeers.com

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz