Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 1 czerwca 2017

Siren - American Oak Brown

American Oak Brown z angielskiego browaru Siren, to American Brown Ale leżakowane z płatkami dębowymi (a właściwie przepuszczone przez SpinBot) i chmielone na zimno amerykańskim Mosaic. Piwo ma 5,8% alkoholu, w składzie: woda, słód jęczmienny, pszeniczny, owies, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer 97 punktów overal i maksymalne 100 w stylu, co daje wysokie miejsce w Top 50 w kategorii Stout. Warka do 17/01/2018.


Butelka 330ml, brązowo biała, foliowa etykieta, krawatka, niepełne dane o składzie i parametrach trunku, firmowy kapsel. Piana średnia, szybko opadająca do firanki. Barwa miedziano brązowa, klarowna. Aromat przyjemny, wyraźnie żywiczny, świerkowy, słodowy, karmelowy, czekoladowy, w tle nutka parkietowa, waniliowa, orzechowa. Fajnie. W smaku dość wytrawne, troszkę orzechów, karmelu, razowego chleba, sporo iglaków, lekko ściągająca, niska do średniej goryczka, takież samo wysycenie.


Nieźle pijalne, mocno chmielone, żywiczno karmelowe piwo codzienne.
Cena: 3,45€

7,5+/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.sirencraftbrew.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz