Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 13 czerwca 2017

Raduga - 2028 Space Odyssey

2028 Space Odyssey to leżakowany 10 miesięcy Russian Impe­ri­al Stout, uwarzony w Browarze Zodiak przez kontraktowców z Radugi. Oczywiście piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i pasteryzowane, o zawartości alkoholu na poziomie 12,5% obj, ekstrakcie 28° Plato i goryczce 80 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, jęczmień palony, niemiecki chmiel Magnum, drożdże US-05. Na ratebeer 99 punktów overall i 88 style. Warka do 01/02/2019.


Butelka 330ml, etykieta nawiązująca do filmu "2001: A Space Odyssey" z 1968 roku, pełne dane o składzie i parametrach trunku, czarny goły kapsel. Pianka znikoma, barwa czarna jak smoła. Aromat średnio intensywny, głównie nuty palone, kawa espresso, mleczna czekolada, pralinki, karmel... W smaku półsłodkie, dość treściwe, cała masa gorzkiej czekolady, kakao, kawy, karmelu, melasy... W kontrze średnia, palono tytoniowa goryczka i popiołowy posmak. Lekko szorstkie, wyklejające w odbiorze, z nieźle wkomponowanym, rozgrzewającym alkoholem.


Bardzo solidny, intensywny w smaku, klasyczny RIS, zabrakło odrobinkę w zapachu i nieco gęstości...
Ps.
Po ogrzaniu alkohol bardziej agresywny, pomimo 4miesięcznego leżakowania.
Cena: 11,90zł

8-/10 pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
browarraduga.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz