Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 18 maja 2017

To Øl - Sur Mosaic

Sur Mosaic, z duńskiego browaru kontraktowego To Øl, to uwarzone w belgijskim De Proef Brouwerij, lekkie, górno fermentacyjne Sour Pale Ale, tudzież Single Hopped Sour Mashed Session IPA, obficie chmielone tylko jednym amerykańskim chmielem Mosaic. Zawartość alkoholu na poziomie 6% obj., w składzie woda, słód cara crystal, melanoidynowy, pilzneński, niesłodowana pszenica, chmiel i drożdże. Na ratebeer 95 punktów ogółem i 73 w stylu. Warka do 26/10/17.


Puszka 500ml, brak informacji o pełnym składzie i parametrach trunku. Obfita, drobna piana, nieco mydlana, średnio trwała. Barwa złota, delikatnie opalizująca. Aromat z jednej strony cytrynowo cytrusowy, z drugiej leśny, żywiczny i kwiatowy. W smaku wytrawne, lekko kwaskowe, limonkowe, agrestowe, ze średnią do niskiej goryczką o iglakowo grejpfrutowym profilu. Wysycenie średnie, rześkie w odbiorze.


Fajne, orzeźwiające, idealne na ciepłe dni piwo, choć chmiel dość prosty i jednowymiarowy.
Cena: 4,31€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
http://to-ol.dkBrak komentarzy:

Prześlij komentarz