Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 25 maja 2017

Omnipollo - Selassie

Selassie to Imperial Stout warzony z dodatkiem etiopskiej kawy i lasek wanilii w belgijskim De Proef Brouwerij dla szwedzkiego Omnipollo. Piwo ma 11% obj., w składzie woda, 10 różnych słodów, chmiel, ww dodatki, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na maksymalne 100 punktów overall i 97 style! Butelka z datą do 25/02/21.


Butelka o pojemności 330ml, kapsel niebieski, brak podanego pełnego składu i parametrów na kontrze. Ciemno brązowa, drobniutka, gęsta i trwała piana. Barwa czarna z brązowymi refleksami. W intensywnym i przyjemnym aromacie króluje kakao oraz lody czekoladowe, w tle kawa, wanilia, praliny. W smaku półsłodkie, treściwe, pełne, wyklejające a  zarazem szorstkie, popiołowe. Tu prym wiedzie ciasto czekoladowe i trufle, akompaniują im kawa espresso, karmel, likier, wanilia... Goryczka średnia, palona, alkohol rozgrzewający, ale w przyjemny, szlachetny sposób, niskie do średniego wysycenie.


Ciekawy, agresywny RIS, nie jest to #teamslodyczka, ale zdecydowanie sporo tu czekoladowej i karmelowej pełni, fajne body, lepkie na ustach... Aż trudno uwierzyć, że jest to dla mnie jedno z dwóch najlepszych piw z Omnipollo - na równi z Noa Pecan Mud Cake Bourbon Barrel Aged (które smakowało mi bardziej niż Double Barrel).
Cena: 5,36€

9/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.beergium.com

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz