Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 16 maja 2017

Wicked Weed - Old Fashioned

Old Fashioned z amerykańskiego komercyjnego Wicked Weed Brewing (AB-InBev) to Old Ale, warzone z dodatkiem czereśni i zestu z pomarańczy, leżakowane w świeżych dębowych beczkach po whiskey (bourbon barrels with Montmorency). Piwo zawiera alkohol na poziomie 10% obj., na ratebeer uzyskało 98 punktów ogółem i 96 w stylu.


Butelka 375ml, niepełne dane o składzie i parametrach na etykiecie i kontrze, firmowy kapsel. Piana nieduża, dość szybko opada do postrzępionej firanki. Barwa rubinowa, klarowna. Aromat średnio intensywny, za to bardzo przyjemny - głównie wanilia, dębina, suszone owoce, ewidentnie w tle czereśnie i pomarańcze, całość uzupełnia syrop klonowy i zioła. W smaku dość słodkie, rodzynkowo waniliowe, jest oczywiście i karmel, i toffi, i melasa czy ciemny miód, jest fajna owocowość od czereśni i zestu, delikatny kwaskowy posmak oraz nieduża, przyprawowo pikantna goryczka. W odczuciu dość lepkie, likierowe, lekko oleiste, z niskim do średniego wysyceniem i rozgrzewającym, bourbonowym alkoholem.


Takie Old Ale to ja rozumiem! Co może z piwem zrobić beczka po bourbonie, ile może wnieść pozytywnych niuansów! Do tego fajne dodatki, przyzwoite ciało, słodka strona mocy i mamy HIT, co więcej, hit nieźle pijalny przy swoim ABV!
Cena: 15,28€

9-/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.beergium.com

Browar:
wickedweedbrewing.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz