Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 26 maja 2017

Founders - Porter

Porter Dark, Rich & Sexy z amerykańskiego Founders Brewing Company, to Porter o zawartości alkoholu na poziomie 6,5% obj., goryczka 45 IBU, w składzie: woda, słód, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer piwo ocenione na maksymalne 100 punktów ogółem i 100 w stylu, co daje bardzo wysokie miejsce w Top 50! Data butelkowania 10/11/2016.


Grawerowana butelka 355ml, brązowa etykieta z niepełnym info o parametrach i składzie piwa, firmowy kapsel. Piana drobna, kremowa, obfita. Kolor prawie czarny, nieprzejrzysty. Bardzo przyjemny, mega czekoladowy zapach, przeplatany kawą cappuccino, ciastem czekoladowym i karmelem. W smaku półsłodkie, głównie mleczna czekolada, kakao, mleko w proszku, karmel i troszkę kawy zbożowej. Niska do średniej, tytoniowa goryczka, niskie wysycenie, gładkie, lekko wyklejające i dość pełne w odbiorze.


Faktycznie Dark, Rich & Sexy, przy tym nieźle pijalne i mega smaczne.
Cena: 3,55€

8,5/10 pktZakupione w belgijskim w sklepie www.beergium.com

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz