Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 17 maja 2017

Prairie + Evil Twin - Barrel Aged Bible Belt

Barrel Aged Bible Belt to kolaboracyjne piwo amerykańskich browarów Heaven Hill whiskeylkohol na poziomie 13% obj., na ratebeer trunek oceniony na maksymalne 100 punktów overall i 99 style, co daje miejsce w Top 50!


Beczułkowata butelka 355ml, różowo biała etykieta, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel. Piana niewielka, sycząca, szybko opada mizernej firanki. Barwa czarna, nieprzejrzysta. Aromat przyjemny, jest intensywna i szlachetna kawa, kakao, praliny, wanilia i ewidentnie papryczki... W smaku mamy powtórkę, piwo jest słodkie, lepkie, średnio gęste, każda ze składowych wyrazista, niczego nie trzeba się doszukiwać. Goryczka nieduża, chili delikatnie pikantne w dalekim aftertejsie, alkohol perfekcyjnie wkomponowany, niskie wysycenie.


Bez dwóch zdań #teamslodyczka i bez dwóch zdań mi to odpowiada. W porównaniu z wersją podstawową piwo jest bardziej ułożone, intensywniej waniliowe i mniej pikantne. Klasa, choć do pełni szczęścia zabrakło nieco więcej body.
Cena: 9,50€

9/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.beergium.com

Browar:
prairieales.com
eviltwin.dk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz