Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 15 kwietnia 2017

Pracownia Piwa - Mr. Hard’s Rocks Sweet Dreams

Mr. Hard’s Rocks Sweet Dreams z podkrakowskiego browaru Pracownia Piwa, to Imperial Milk Stout z dodatkami - piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i niepasteryzowane, o ekstrakcie początkowym na poziomie 25% wag., alkoholu 9% obj. oraz goryczce 55 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, karmelowy, czekoladowy, płatki owsiane, laktoza, palony jęczmień, kawa, ziarna kakaowca, zest z pomarańczy, chmiel i drożdże. Na ratebeer ocenione na 97 punktów ogółem i 66 w stylu. Warka do 01/10/2019.


330ml butelka, goły czarny kapsel i foliowa etykieta zawierająca pełne dane na temat parametrów i niepełny skład trunku. Niska, nietrwała pianka. Barwa ciemno brązowa, w szkle prawie nieprzejrzysta. Aromat całkiem intensywny, przyjemny, z fajną palonością, czekoladą i wyraźnymi dodatkami - kawa aż bucha, do tego pomarańcze, keks... W smaku słodki, płynny makowiec z bakaliami, kawa po turecku, miód, laktoza... W kontrze palona, średnia goryczka i tytoniowe posmaki. Wysycenie bardzo (za)niskie, lekko cukrowe w odbiorze.


Raczej ciekawostka bliższa stylistyce piwa świątecznego niż klasyczny imperialny stout.
Cena: 18zł

7,5/10 pkt


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz