Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 28 kwietnia 2017

De Ranke - Simplex

Simplex z belgijskiego niewielkiego Brouwerij De Ranke, to wywodzący się z Niemiec Kölsch. Piwo intensywnie chmielone jest niemieckim Hallertau Mittelfrüh, Brewers Gold oraz Warneton 7784, jest niefiltrowane i niepasteryzowane, refermentowane w butelkach. W składzie woda, słód jęczmienny, cukier, chmiel, drożdże. Zawartość alkoholu to 4,5% obj., IBU 50. Na ratebeer oceniony na 84 punkty ogółem i 99 w stylu co daje miejsce w Top 50. Data przydatności do 10/03/22.


Butelka 330ml, niepełne dane o składzie i parametrach, biały kapsel. Piana biała, obfita ale mydlana, szybko opada do postrzępionych chmurek. Barwa żółto słomkowa, mętna, spory osad drożdżowy na dnie butelki. Aromat słodowo ziołowy, trawiasty, kwiatowy. W smaku podobnie, wodniste, słodowe, mączne, ziołowe, wytrawne, ze średnią, trawiastą goryczką. Dość wysoko wysycone.


Lekkie, sesyjne piwo bez historii, racze "nijakie" niż "jakieś"...
Ps.
Czy taka mętność jest wskazana w tym stylu?
Cena: 1,87€

6,5+/10 pkt


Zakupione w sklepie online: www.bieresgourmet.be

Browar:
www.deranke.be


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz