Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 18 kwietnia 2017

Kees - LVSTRO

LVSTRO z holenderskiego Brouwerij Kees, to Smoked Coffee Porter z dodatkiem kawy i słodu wędzonego torfem, uwarzony specjalnie dla restauracji Locanda del Monaco Felice. Alkohol 9% obj., goryczka 30 IBU, w składzie: woda, słód (pale ale, peated, cara, broen, carafa), owies, amerykański chmiel Cascade i Equenot, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer piwo ocenione na 91 punktów ogółem i 47 w stylu. Data przydatności do 02/2019.


Butelka 330ml, kolorowa etykieta z niepełnym info o parametrach i składzie piwa, firmowy kapsel. Piana brązowa, drobna, trwała. Kolor ciemno brązowy, nieprzejrzysty. W aromacie faktycznie sporo nut torfowych, do tego kawa i czekolada. Smak także peated plus kawa i kakao, odrobina pumpernikla, półsłodki, nieco karmelowy finisz. Goryczka nieduża, palona, lekka kwaskowość kawowa w posmaku, rozgrzewający alkohol, niskie, drobne wysycenie, średnio pełny, lepki w odbiorze.


Trudno wyczuć, dla kogo jest to piwo - dla kawoszy? dla sympatyków podkładów kolejowych i asfaltu? Jednego i drugiego nie ma tu za dużo. Poza tym dla mnie za mało ciała i treściwości jak na deklarowane ABV...
Cena: 2,87€

7-/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz