Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 5 kwietnia 2017

Girardin - Framboise

Girardin Framboise, z belgijskiego Brouwerij Girardin, to Lambic leżakowany z dodatkiem malin. Piwo wytrawne, dzikie i kwaśne, spontanicznej fermentacji, o zawartości alkoholu na poziomie 5% obj., refermentowane w butelkach. W składzie woda, słód jęczmienny, pszeniczny, maliny (150g na litr gotowego piwa), chmiel, dzikie drożdże. Na ratebeer ocenione na 89 punkty ogółem i 46 w stylu.


Zielona butelka 375ml, czerwona etykieta, korek, drucik, niepełne dane o składzie i parametrach. Piana sycząca, szybko opadająca do firanki. Barwa czerwona, opalizująca. Aromat intensywnie malinowy, lekko słodki, lekko dziki. W smaku delikatna kwaskowość, odrobina słodyczy, dużo malin, wiśni, lekka goryczka starej beczki, pestek. Średnie do wysokiego wysycenie, dość wodniste w odbiorze.


Średniak, taki malinowy soczek bez cukru i mocno gazowany...
Cena: 5,22€

7-/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
users.belgacom.net
www.lambic.info
www.facebook.com/brouwerijgirardin


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz