Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 16 lutego 2017

Partizan - Barrel Aged Stout

Brett Barrel Aged Imperial Extra Double Stout: Strathmill z angielskiego Partizan Brewing, to RIS leżakowany w dębowych beczkach po szkockiej whisky Strathmill z dodatkiem dzikich drożdży Brettanomyces. Piwo ma 10,5% alkoholu, w składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże. Na ratebeer ocenione na 97 punków overall i 72 w stylu. Butelkowane 12/06/2015.


Butelka 330ml, niebieska etykieta, niepełne dane o składzie i parametrach trunku na kontrze, czarny kapsel. Piana dość obfita, drobna i średnia, utrzymuje się w postaci mięsistej chmurki. Barwa czarna z brązowym refleksem. W aromacie sporo ciemnych owoców w typie wiśni, jeżyn, sporo czekolady, wanilii, czerwonego wina i starego drewna. Intensywny i przyjemny. W smaku półwytrawne, czekoladowo-winne, jest tu dokładnie wszystko to, co w zapachu, poza wanilią. W kontrze średnia, migdałowo palona goryczka, lekka popiołowość, tytoniowość i skóra w aftertejsie. W odczuciu pełne, treściwe, lekko oleiste, nisko wysycone, z ładnie schowanym alkoholem.


Bardzo złożone piwo, intensywne w odbiorze, dla mnie w smaku zabrakło nieco więcej słodyczy i, obecnej w aromacie, wanilii.
Cena: 32,00zł

8+/10 pkt


Zakupione w sklepie dobrychmiel.pl


Browar:
www.partizanbrewing.co.uk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz