Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 1 lutego 2017

Opperbacco - 10 e Lode Barricata

10 e Lode Barricata z włoskiego Microbirrificio Opperbacco, to Barley Wine inspirowane ciemnymi piwami trapistów, przez 6 miesięcy leżakowane w beczkach po włoskim czerwonym winie Montepulciano D'Abruzzo. Zawartość alkoholu dochodzi tu do 10% obj., ekstrakt 23,7 Plato i goryczka 32,4 IBU. W składzie mamy wodę, słód pilzneński, owies, słód special B, biszkoptowy, aromatic, czekoladowy, brązowy cukier, niemiecki chmiel Hallertau i słoweński Styrian Goldings, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer dopiero kilka ocen. Warka do 10.21.


Grawerowana butelka 330ml, duży firmowy kapsel owinięty czerwonym złotkiem, niepełne informacje o składzie i parametrach. Piana mizerna, szybko znika do firanki. Barwa miedziana, opalizująca. Aromat delikatny, jest troszkę suszonych owoców w typie żurawiny, rodzynek, karmelu, melasy i czerwonego wina. W smaku lekko słodkie, lekko kwaskowe, winne, znów suszone owoce, karmel, jakieś przyprawy, cierpkie taniny. Goryczka głogowa, niewielka. Niskie wysycenie, pełne, oleiste w odbiorze, nie czuć alkoholu.


Dobre, choć mocno zdominowane przez barrel aging. Dla mnie, jako fana #teamslodyczka, byłoby lepsze, gdyby granicę między słodkością a winnością przesunąć bardziej w tą pierwszą stronę.
Cena: 4,03€

7/10 pkt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz