Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 1 lutego 2017

Naparbier - Avant-Garde Barley Wine Aged for 20 Months in Oloroso Barrels (Edición 2016)

Barley Wine z hiszpańskiego browaru Naparbier, 20 miesięcy leżakowane w beczkach po wzmacnianym winie sherry Oloroso, wydane w ekskluzywnej serii Avant-Garde edycja 2016. Górno fermentacyjne, treściwe wino jęczmienne w angielskim stylu, o zawartości alkoholu 12% obj. i goryczce 60 IBU. W składzie: woda, słód, chmiel, drożdże. Na ratebeer 83 punkty overall i 45 style.


Stylowa beczułkowata butelka o pojemności 330ml, elegancka etykieta, firmowy kapsel, skąpe informacje o składzie i parametrach zawartości. Piana niewielka, nietrwała. Barwa miedziana, opalizująca. Aromat alkoholowy, lekko winny, lekko sherry czy porto, lekko rozpuszczalnikowy, parkietowy. W smaku półwytrawne, lekko kwaskowe, jest troszkę kandyzowanych owoców, suszonych fig, karmelu, ale główną nutą jest bejca, lakier, bimber... Niska goryczka, bardzo niskie wysycenie, lekko oleista faktura.


Coś ewidentnie poszło nie tak, alkohol może nie jest palący, nawet nie rozgrzewa za mocno, jednak jego zapach, posmak dyskwalifikuje walory całości. Do edycji 2013 nie ma startu...
Cena: 4,45€

6-/10pkt


Zakupione w belgijskim sklepie online: www.bieresgourmet.be

Browar:
naparbier.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz