Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 15 stycznia 2017

Brewski - Snoutjuice

Snoutjuice, warzony przez szwedzki Brewski Micro Brewery, to Imperial Oatmeal Stout z dodatkiem ziaren kakaowca i wanilii. Piwo ma alkohol na poziomie 11,5% obj., w składzie, poza ww dodatkami, woda, słody jęczmienne, owies, chmiel, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer ocenione na 79 punktów ogółem i 21 w stylu. Warka do 06.12.2021.Beczułkowata buteleczka 330ml, biała etykieta z malowanym psem, granatowy kapsel z białym logo, niepełne dane o parametrach i składzie zawartości. Piana niewielka, drobna, szybko znika. Barwa praktycznie czarna. W aromacie coś zdecydowanie nieprzyjemnego, skrzyżowanie lakieru z zielonym jabłkiem, do tego troszkę murzynka i kawy... W smaku nieco lepiej, choć nadal wyczuwalny aldehyd, poza tym półsłodkie, kakaowe, pralinkowe, kawowe i mocno alkoholowe. Goryczka średnia, palona. Wysycenie średnie, drobne. Pełne, wyklejające, średnio gęste w odbiorze.


Wanilia nie wyczuwalna, poza tym fajne ciało, lepka faktura, dobry balans słodko-gorzki, czyli to co lubię w RISach. Niestety zapach koszmarny, do tego palący alkohol niszczą przyjemność picia...
Cena: 19,71zł

6+/10 pkt


Zakupione w sklepie online: piwa-regionalne.com.pl

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz