Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 9 stycznia 2017

Naparbier - Avant-Garde Belgian Ale Dubbel (Edición 2015)

Belgian Ale Dubbel (Edición 2015) z dodatkiem pomarańczy, cynamonu oraz syropu kandyzowanego, uwarzony w hiszpańskim browarze Naparbier, wydany w ekskluzywnej serii Avant-Garde edycja 2015. Jest to mocne piwo trapistów w belgijskim stylu, o zawartości alkoholu 8,4% obj. i goryczce 20 IBU. W składzie: woda, słód pilzneński, special B, crystal 150, monachijski, czekoladowy, niemiecki chmiel Hallertau Tradition i amerykański Crystal, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer 81 punkty overall i 90 style.


Stylowa beczułkowata butelka o pojemności 330ml, elegancka etykieta, firmowy czarny kapsel z logo browaru, skąpe informacje o składzie i parametrach zawartości. Piana nieduża, średnio trwała. Barwa brązowa, opalizująca. W aromacie rodzynki, suszone śliwki, melasa, cynamon i karmel... Smak półsłodki, przypomina kompot wigilijny - cała masa suszonych owoców, rodzynki w rumie, melasa, karmel czy nawet toffi. Fajną kontrę stanowi tu lekko cierpka, migdałowa goryczka. W posmakach jakaś wanilia, porto, keks i przyprawy. Wysycenie niskie do średniego, pięknie ukryty alkohol.


Piwo przyjemne, głównie dla sympatyków kompotu z suszonych owoców i piw świątecznych...
Cena: 3,44€

7,5+/10pkt


Zakupione w belgijskim sklepie online: www.bieresgourmet.be

Browar:
naparbier.com
naparbier.com/pdf


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz