Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 8 stycznia 2017

Pracownia Piwa - Mr. Hard’s Rocks Peated

Mr. Hard’s Rocks Peated z podkrakowskiego browaru Pracownia Piwa, to Smoked Imperial Stout - piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i niepasteryzowane, o ekstrakcie początkowym na poziomie 25% wag., alkoholu 10% obj. oraz goryczce 60 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, pszeniczny, wędzony torfem, karmelowy, palony jęczmień, czekoladowy, amerykański chmiel Tomahawk i Simcoe, drożdże. Na ratebeer ocenione aż na 98 punktów ogółem i 99 w stylu co daje 20 miejsce w Top 50 kategorii Smoked. Warka do 25/03/2017.


330ml butelka, goły czarny kapsel i foliowa etykieta zawierająca pełne dane na temat parametrów i niepełny skład trunku. Piana brązowa, niska, sycząca i nietrwała. Barwa prawie czarna, nieprzejrzysta. Aromat zdominowany torfem, głównie podkłady kolejowe i bandaże, głęboko w tle nieco czekolady i kawy. W smaku dość słodkie i gorzkie jednocześnie, gładka i "tłusta" faktura, sporo gorzkiej czekolady, macchiato, pralinek, niestety wszystko to przytłacza gigantyczna torfowość w jakimś aptecznym wydaniu.


Na plus fajne ciało, niskie wysycenie, słodycz skontrowana goryczką, lekko rozgrzewający alkohol... Na minus nieprzyjemna postać słodu peated akurat w tym piwie...
Cena: 15,29zł

6/10 pkt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz