Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 10 stycznia 2017

Carlow O’Hara’s - Imperial Stout 20th Anniversary Limited Edition

Imperial Stout 20th Anniversary Limited Edition to RIS z irlandzkiego niedużego browaru Carlow O’Hara’s. Jest to ciemne, mocne piwo górnej fermentacji, wydane w limitowanej ilości z okazji 20lecia browaru. Zawartość alkoholu 10%, ekstrakt 23° Plato, goryczka 60 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, pszenica, chmiel, drożdże. Na ratebeer ocenione na 94 punkty overall i 46 style. Warka do 28.05.2017.


Butelka 375ml, czarna etykieta, korek z drucikiem, szczegółowe informacje o składzie i parametrach piwa trzeba jednak doczytać na stronie browaru. Piwo jest nieprzejrzyście czarne z obfitą, drobną i trwałą pianą beżowego koloru. Zapach intensywny, bardzo klasyczny - gorzka czekolada, do tego kawa, pralinki, prażone ziarno i odrobina wanilii. W smaku podobnie, półsłodkie, lekko kwaskowe od palonych słodów, na pierwszym planie kakao i gorzka czekolada, dalej kawa espresso, ciemne owoce, likier i wanilia. Goryczka średnia, palona, tytoń i czerwone wino w posmaku. Niskie wysycenie, tęgie, pełne w odbiorze, średnio gęste, ładnie ułożony, rozgrzewający alkohol.


Klasyka w dobrym wydaniu, bez udziwnień. Dla mnie mogłoby być nieco słodsze w zamian za niższą kawową kwaskowość.
Cena: 30zł

8-/10 pktZakupione: Poznańskie Targi Piwne 2016: targipiwne.pl

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz