Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 6 grudnia 2016

Coopers - Vintage Ale

Vintage Ale to piwo uwarzone w australijskim komercyjnym Coopers Brewery. Jest to mocne piwo górnej fermentacji w stylu English Strong Ale, przed sprzedażą leżakowane pięć lat w browarze. Piwo zawiera alkoholu 7,5% obj. i 60 IBU, na ratebeer ocenione na 80 punktów overall i 90 style.


Butelka 355ml, firmowy kapsel typu twist-off, etykieta z krawatką i kontrą, zawierająca niepełne dane na temat parametrów i skład trunku. Piana żółta, niska, szybko opada do firanki. Barwa bursztynowo herbaciana, mętna. Aromat słodki, słodowy, sporo karmelu, brązowego cukru, miodu, suszonych gruszek i rodzynek. W smaku podobnie, półsłodkie, daktylowo winogronowe, nieco ziołowe, pełne ale dość pijalne, nie gęste, z niską do średniej, migdałową goryczką i średnim, drobnym nagazowaniem.


Całkiem udany trunek, zdecydowanie po słodowej stronie, fajnie utleniony, dojrzały. Mogło by być nieco bardziej oleiste i mniej wysycone, ogólnie jednak takie koncerniaki to ja mogę pić :)
Cena: 12,00zł

7,5/10 pkt

Zakupione w hurtowni www.belgiumsbest.pl

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz