Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 6 grudnia 2016

Mikkeller - Raspberry Quadrupel

Raspberry Quadrupel z duńskiego browaru Mikkeller uwarzony został w kultowym De Proef Brouwerij i według twórców jest to Quadrupel wzorowany na piwach trapistów z dodatkiem malin i laktozy. Alkohol na poziomie 13% obj., w składzie (poza ww dodatkami) woda, słód, brązowy cukier, chmiel oraz belgijskie drożdże. Według ratebeer, jest to Fruit Beer, w dodatku wysoko oceniony (96/99 punkty). Warka do 20/01/20.


Butelka 330ml, niepełny skład i parametry na etykiecie, czerwony kapsel. Piana beżowa, średnio pęcherzykowa, początkowo sycząca, ale pozostaje w postaci kożuszka do końca degustacji. Barwa rubinowa, wydaje się klarowna. W zapachu głównie kwaskowe maliny, słodki sok z malin, czerwone wino, melasa, rodzynki i trochę karmelu, likieru. W smaku powtórka, mega malinowe, żurawinowe (suszone żurawiny), kwaskowo słodkawe, oleiste, szczypiące od niedużego aczkolwiek drobnego nagazowania, winno taniczne w posmaku. Goryczki brak, alkohol ładnie wkomponowany, lekko rozgrzewający.


Zaskakujący quad, bardzo pozytywny i inny od klasycznych, aczkolwiek wolę trapistowskie podejście.
Cena: 4,21€

8/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.beergium.com

Browar:
shop.mikkeller.dk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz