Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 13 grudnia 2016

Lost Abbey - Lost & Found Ale

Lost & Found Ale z amerykańskiego The Lost Abbey to ciemne, mocne piwo w trappistowskim stylu, warzone z dodatkiem rodzynek. Piwo przez twórców określane jako Dubbel, zawiera alkohol na poziomie 8% obj. i na tym kończą się dostępne informacje. Na ratebeer 96 punktów w stylu i 99 ogółem przy ponad 880 głosach, co daje 13 miejsce w Top 50!


Butelka 750ml, niepełne dane o składzie i parametrach na etykiecie i kontrze, korek, drucik. Piana obfita, żółta, nieco mydlana, utrzymuje się w postaci chmurek i ładnie zdobi szkło. Barwa miedziano czerwona, opalizująca. Aromat słodki, przyjemny, rodzynkowy, karmelowy, miodowy, w tle lekko ziołowy. W smaku półsłodko, tu również sporo rodzynek, dojrzałych winogron, daktyli i fig, do tego karmel, toffi i miód, owoce kandyzowane, przyprawy, ziołowa, nieduża goryczka, pikantność w posmaku. Wysycenie wysokie do średniego, lekka cierpkość i szorstkość pestkowa na języku, całkiem pijalne, nie "ulepkowate", nie gęste, choć oczywiście pełne w odbiorze.


Smaczny, ładnie pachnący dubbel, klasyczny, choć wydaje się dość lekki jak na styl - taka trochę "codzienna", fajnie przyswajalna wersja Judgment Day...
Cena: 11,15€

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie online: www.beergium.com

Browar:
lostabbey.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz